shadow_left
Logo
Shadow_R
 
 НОВА ВЕРСІЯ САЙТУ ІППО
 
Концепція профільного навчання в старшій школі Надрукувати Надіслати електронною поштою

Концепція розроблена з урахуванням вітчизняного та зарубіжного досвіду організації профільного навчання в старшій загальноосвітній школі.
Розвиток світового і, зокрема, європейського освітнього простору, об’єктивно вимагає від української школи адекватної реакції на процеси реформування  загальної середньої школи, що відбуваються у провідних країнах світу. Загальною тенденцією розвитку старшої профільної школи є її орієнтація на широку диференціацію, варіативність, багатопрофільність, інтеграцію загальної і допрофесійної освіти.

 
СТРУКТУРА ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ Надрукувати Надіслати електронною поштою

Концепція профільного  навчання  в  старшій  загальноосвітній школі  забезпечує  виконання  Закону України «Про загальну середню освіту»,  постанови  Кабінету  Міністрів  України  від 16.11.2000 р. № 1717 «Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст,  структуру і 12-річний  термін навчання».  Вона  грунтується  на  основних  положеннях  Концепції загальної  середньої  освіти  (12-річна  школа)  і  спрямована  на реалізацію  Національної  доктрини  розвитку освіти,  затвердженої Указом Президента України від 17.04.2002 р.     347/2002

 
Профільне навчання в Києві Надрукувати Надіслати електронною поштою

Запровадження профільного навчання у старшій загальноосвітній школі забезпечує виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.00  № 1717 (1717 - 2000-п) «Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання» та спрямоване реалізувати потреби старшокласників щодо їх майбутнього професійного вибору.

 
Батькам про профільне навчання Надрукувати Надіслати електронною поштою

ImageПрофіль навчання охоплює таку сукупність предметів: базові загальноосвітні, профільні та курси за вибором. Базові загальноосвітні предмети становлять інваріантну складову змісту середньої освіти і є обов’язковими для всіх профілів. В окремих випадках загальноосвітній навчальний заклад (клас) може бути не орієнтований на конкретний профіль навчання, тоді задоволення освітніх запитів учнів здійснюється за рахунок запровадження курсів за вибором, які дають змогу поглибити або професійно спрямувати зміст споріднених базових предметів.    
Профільна підготовка відрізняється від загальноосвітньої підготовки більш конкретними професійно орієнтованими характеристиками мотивів, цілей, засобів і результатів навчальної, продуктивної,  творчої діяльності, які виступають стосовно учня у вигляді певних вимог…