shadow_left
Logo
Shadow_R
 
 НОВА ВЕРСІЯ САЙТУ ІППО
 

«Погано влаштований календар – у ньому мало свят», - журився Роберт Люїс Стівенсон. Та на думку кожного педагога, свят і пам’ятних дат у календарі багато! І кожне свято потрібно витлумачити дітям! Ювілейні дати дають підставу до проведення якнайрізноманітніших виховних заходів.
На цій сторінці ми подаємо матеріал, який можна використати в підготовці таких заходів.
Пропонуємо ознайомитись із переліком свят, подій, ювілейних і пам’ятних дат зі вшанування видатних постатей, тобто Календарем дат на 2013 рік.
Календар дат на 2014 рік
Вікіпедія: свята та пам'ятні дні в Україні



22 січня – День Соборності України Надрукувати Надіслати електронною поштою
 Цей день не лише символізує віковічну мрію українців про власну єдину державу, а й нагадує про небезпеку, адже «де згода, там і перемога». Чим дружніша родина, тим вона краща, чим згуртованіша країна, тим вона міцніша!
У найтяжчі часи люди нашої держави об'єднувалися, згуртовувалися, стали єдиною силою, і саме це рятувало Україну від поразки. Отже, сила будь-якого народу в його єдності!
Вікіпедія: День Соборності України
День Соборності України: відео (2 хв.)
Віче з нагоди Дня Соборності України. 22 січня 2011 року: 3D-панорама
День Соборності України: історія виникнення традиції й свята
Детальніше...
 
11 січня – Всесвітній день «спасибі» Надрукувати Надіслати електронною поштою
 Установлений з ініціативи ООН Міжнародний день «спасибі» (International Thank You Day) - найбільш «ввічлива» дата! А слово чемне кожному приємне: крім значення, воно несе певну енергетику. Щире й лагідне «спасибі» щоразу викликає позитивні емоції, приємні відчуття, покращує настрій. Психологи стверджують, що слова подяки - це «усні погладжування», спроможні заспокоїти й зігріти теплотою. Головне, щоб вимовлялися ці слова від чистого серця! Справжня - не тільки формальна ввічливість - це ласкавість серця, увага до ближнього, вона породжується доброзичливістю, а це засвідчує високий рівень духовного розвитку людини.
Недарма казав Франциск Асізький: «Знай, любий брате, що ввічливість - то прикмета Бога, який з увічливості дає своє сонце і дощ однаково праведникам і неправедникам».
«Нам сонце світить, дощ іде, бджола несе нектар... Прожитий нами кожен день - це долі щедрий дар. Хтось згодиться - не згодиться, та в слові повторюсь: спасибі за сьогоднішнє. За завтрашнє - молюсь». (Вадим Крищенко).
Лариса Кравчук. Магічне слово «спасибі»: матеріали для виховного заходу
Ввічливість: відео (5 хв.)
Уроки чемності: презентація
 
8 січня - День календаря Надрукувати Надіслати електронною поштою
 Кожен з нас перебуває в шаленому потоці інформації, сприймаючи новини як джерело нових можливостей. Корисною «картою пам'яті» на щодень був і залишається календар. Педагогові ж календар знаменних і пам'ятних дат допомагає спланувати свою роботу, тому він має бути завжди під рукою - на книжковій полиці, письмовому столі або перед очима на екрані монітора...
Класному керівникові: календар знаменних і пам'ятних дат - 2014
2014-ий рік: значущі ювілеї та пам'ятні дати української історії
Детальніше...
 
Христос народився! Славімо Його! Надрукувати Надіслати електронною поштою
 Хай в році новім, при святому Різдві, всі мрії здійсняться - і давні, й нові. Царі, що ітимуть Ісуса вітати, хай вступлять з дарами й до вашої хати! Хай злагода й милість наповнять Ваш дім, оселяться щастя та спокій у нім! Мир і щастя в Вашій хаті, щоб були усі багаті, щоб колядочка лунала, і кутя щоб смакувала! Хай різдвяна добра казка принесе тепло і ласку, хай різдвяні світлі зорі знищать смуток весь і горе! Щастя, радість і добро хай несе нам всім Різдво!
Христос ся рождає! Славімо його!
Різдвяне Послання Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета
Українська щедрівка тішить світ
З архіву сайта ІППО
 
Вітаємо з Новим 2014 роком! Надрукувати Надіслати електронною поштою
 За східним календарем, 2014-й - рік Синього Дерев'яного Коня. Якщо адаптувати цей символ до нашої культури, на думку спадає відважний козак, для якого «родина - вся Україна», а кінь - вірний і відданий друг.
Кінь - тварина надійна, смілива, витривала й терпляча, хоч і горда, а часом і норовлива. За своєю природою кінь життєрадісний, оптимістичний, любить простір і волю. Відповідно, рік коня очікується непростий: багатий на яскраві події та несподіванки, щедрий на доленосні шанси.
І в східній, і в західній культурі трудяга кінь не прихильний до нероб і тюхтіїв. У людях він цінує енергійність і щирість. Космічний елемент року - дерево (уособлює практичність і запальність), колір - синій, що асоціюється з небом, вселяє в душу спокій, пригнічує агресивність і руйнівні емоції.
У новому році Синього Коня зичимо всім потужного здоров'я (не менше 150 кінських сил на хвилину), оптимізму, злагоди й тепла в родині, взаєморозуміння з колегами! Радості всім, достатку, здійснення мрій, чудових перемог!
Детальніше...
 
19 грудня - День Святого Миколая Надрукувати Надіслати електронною поштою
 Традиційне свято Святого Миколая - то не лише давня й глибока за змістом церковна й народна традиція, це ще один привід згадати та утвердити в наших душах усе світле, чисте й добре! А бути добрим, допомагати людям і дарувати їм радість дуже приємно! Спробуйте - самі переконаєтесь. А Святий Миколай усім нам у цьому допоможе. Для християн він є не лише покровителем, а й прикладом для наслідування.
19 грудня неслухняні діти під подушкою знаходять різочку, а слухняні отримують від Святого в подарунок медові пряники - «миколайчики».
Зізнаймося: хіба кожен із нас не мріє зустріти Святого Миколая або хоч поласувати смачним пряником?
Ти знаєш, де живе Святий Миколай? (мультфільм, 3 хв.)
Г.В.Лінчевська, О.В.Дудар. Орієнтовний сценарій виховного заходу до Дня Святого Миколая для учнів молодших класів
Народні традиції. Рецепти випікання традиційних «миколайчиків»
Гурт «Менестрелі». Свято Миколая: відео (3 хв.)
З архіву сайта ІППО: День Святого Миколая
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > В кінець >>