shadow_left
Logo
Shadow_R
 
 НОВА ВЕРСІЯ САЙТУ ІППО
 

«Погано влаштований календар – у ньому мало свят», - журився Роберт Люїс Стівенсон. Та на думку кожного педагога, свят і пам’ятних дат у календарі багато! І кожне свято потрібно витлумачити дітям! Ювілейні дати дають підставу до проведення якнайрізноманітніших виховних заходів.
На цій сторінці ми подаємо матеріал, який можна використати в підготовці таких заходів.
Пропонуємо ознайомитись із переліком свят, подій, ювілейних і пам’ятних дат зі вшанування видатних постатей, тобто Календарем дат на 2013 рік.
Календар дат на 2014 рік
Вікіпедія: свята та пам'ятні дні в Україні14 травня 2011 року минуло 140 років від дня народження Василя Стефаника Надрукувати Надіслати електронною поштою

ImageСпівцем селянської душі й володарем дум селянських, поетом мужицької розпуки і мужицьким Бетховеном називали письменника сучасники. Приятель Стефаника Вацлав Морачевський  писав  так: «Не треба йому було світу. У своєму рідному Русові знайшов усю долю й недолю людську, знайшов мудрість філософів і поезію життя. Знав, хоч і не усвідомлював, що належить до кола поетів, які ані часу, ані місця не знають, які є вічні й говорять слова нескороминущі».
Василь Стефаник (1871-1936) написав не так уже й багато: повне зібрання його творів уміщується в трьох томах, але, незважаючи на це, його ім'я стоїть поряд з іменами найвидатніших новелістів світу.
На фото. Пам’ятник В.Стефаникові у Львові.
Постанова Верховної Ради України «Про відзначення 140-річчя з дня народження Василя Стефаника»
Вікіпедія: Василь Стефаник
«На вуглí» Стефаникової хати
«Кленові листки» Василя Стефаника
Учителю літератури: твори про В.Стефаника (ЛітАкцент)

Детальніше...
 
25 травня 2011 року – 120 років від дня народження А.Ерделі Надрукувати Надіслати електронною поштою

ImageУкраїнський живописець, один з основоположників закарпатської школи образотворчого мистецтва, карпатський європеєць Адальберт Ерделі (1891-1955) навчався в Будапештській академії мистецтв, працював у Мюнхені та Парижі. У 1930–1940-х роках його професійне реноме міцнішало в мистецьких центрах Франції, Італії, Австрії, Бельгії й інших держав Його творчий шлях перетинався зі шляхами відомих європейських художників XX століття.Він міг би легко досягти всесвітньої слави за кордоном, натомість віддав перевагу Закарпаттю, щоб своїм мистецтвом прославити "землю без імені. Нині картини А.Ерделі оцінюють чи не найдорожче в Україні - за ними розпочалося справжнє полювання. Викрадення полотен закарпатського експресіоніста – явище буденне...
На фото. А.Ерделі. Автопортрет.
Вікіпедія: Адальберт Ерделі
Постанова Верховної ради України «Про відзначення 120-річчя з дня народження засновників закарпатської школи живопису Адальберта Михайловича Ерделі та Йосипа Йосиповича Бокшая       
Адальберт Ерделі, він же Гриць

Детальніше...
 
9 травня 2011 року – 140 років від дня народження Володимира Гнатюка Надрукувати Надіслати електронною поштою

ImageВолодимир Гнатюк – великий слов’янський учений, видатний український етнограф і фольклорист, мовознавець і перекладач, письменник і літературознавець, видавець і громадсько-культурний діяч, секретар Наукового товариства імені Шевченка (1898-1926 рр.) та дійсний член Філологічної комісії НТШ (1899 р.), член-кореспондент Російської академії наук (1902 p.), член Наукового товариства «Narodopisne Spolecnosti Ceskoslovanske» (1905 p.), академік Всеукраїнської академії наук (1924 р.), член Віденської та Празької академій наук, наукових товариств Австрії, Німеччини, Швеції. Саме завдяки працям В.Гнатюка світова фольклористика визнала українську народну поетичну творчість за одну з найбагатших і найбільш поетичних у світі. В.Гнатюк визначився ще й тим, що завжди і всюди виступав за єдність і соборність українських земель і українського народу, що для формування соборницької свідомості українців має велике значення.
На фото. Пам’ятник ученому на Личаківському кладовищі (Львів).
Вікіпедія: Володимир Гнатюк

Детальніше...
 
18 травня - Міжнародний день музеїв Надрукувати Надіслати електронною поштою

ImageСвоє ставлення до історико-культурного спадку держави й народу суспільство виражає передовсім через… музеї. Чи ж наважиться хтось спростовувати цю думку?
Міжнародний день музеїв (International Museum Day) було встановлено  1977 року на черговому засіданні Міжнародної ради музеїв. Слоган цього культурного свята такий: «Музеї - важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру між народами» Починаючи з 1978 року, Міжнародний день музеїв відзначають у 150 країнах.
Ольга Дудар. Відвідуючи музей: поради вчителеві
Музейний простір України
Сайт «This is Ukraine»: що подивитись
Часопис «Музеї України»

Детальніше...
 
8 травня - День Матері Надрукувати Надіслати електронною поштою

ImageДругої неділі травня Україна святкувала День Матері - найближчої, найріднішої, наймилішої людини в світі. Мати-українка споконвіку була Берегинею роду, домашнього вогнища, сімейного затишку, національних традицій, тож ставлення до неї  глибоко шанобливе. Мати - вічне джерело невичерпної та безкорисливої Любові, мамина ласка ніколи не зраджує і не покидає. Мамине свято робить нас добрішими, об’єднує і згуртовує! Щастя, здоров’я всім Вам, дорогі Матері! Дякуємо Вам за Ваше тепло і за розуміння, яке ніколи не вичерпується.
Вікіпедія: День Матері
Про День Матері
Свято, яке має дорости до традиції

Детальніше...
 
8 травня - День солдатської матері Надрукувати Надіслати електронною поштою

ImageЗгідно з підписаним Міністром оборони України наказом № 239 від 4.05.2011 «Про встановлення Дня солдатської матері в Збройних силах України» нове свято щороку буде відзначатися в Збройних силах України другої неділі після Великодня. Цього року це свято відзначили 8 травня.
Свято встановлено з метою вшанування історичної ролі жінки-матері у формуванні моральних і духовних якостей захисників Вітчизни  та задля посилення військово-патріотичного виховання особового складу Збройних сил. Чисельність Збройних cил України  до кінця 2011 року повинна скласти 192 тисячі осіб, із них 144 тисячі – військовослужбовці.
Народна армія
Флот України

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > В кінець >>