shadow_left
Logo
Shadow_R
 
 НОВА ВЕРСІЯ САЙТУ ІППО
 

«Погано влаштований календар – у ньому мало свят», - журився Роберт Люїс Стівенсон. Та на думку кожного педагога, свят і пам’ятних дат у календарі багато! І кожне свято потрібно витлумачити дітям! Ювілейні дати дають підставу до проведення якнайрізноманітніших виховних заходів.
На цій сторінці ми подаємо матеріал, який можна використати в підготовці таких заходів.
Пропонуємо ознайомитись із переліком свят, подій, ювілейних і пам’ятних дат зі вшанування видатних постатей, тобто Календарем дат на 2013 рік.
Календар дат на 2014 рік
Вікіпедія: свята та пам'ятні дні в Україні9 листопада – День української писемності та мови: від літописів до Вікіпедії Надрукувати Надіслати електронною поштою
 Із розвитком писемного слова український народ став великою нацією, здатною вирішувати питання будь-якої складності й ваги.
День української писемності та мови збігається із Днем ушанування пам'яті Преподобного Нестора, послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія, давньоруського письменника й літописця, одного з авторів «Повісті минулих літ», першої пам'ятки, у якій історію нашої держави показано в контексті світових подій.
Плинуть роки й століття, змінюються сприйняття та критерії: нині імідж мови визначається її присутністю в світовому інформаційному і культурному просторі. Українська Вікіпедія за кількістю статей посідає 16-те місце в світі і 3-тє місце серед Вікіпедій слов'янськими мовами. Станом на 8 листопада 2013 року кількість статей української Вікіпедії становить 470 579. У вересні 2013 року загальна кількість переглядів статей Української Вікіпедії сягала 95,1 мільйонів, що становить 0,38% від переглядів сторінок Вікіпедії усіма мовами, або 20-е місце у світі. У 2013 році українську мову було включено до переліку офіційних мов (усього таких 14!) найбільшого міжнародного конкурсу блогерів.
Детальніше...
 
31 жовтня 2013 року - 160 рокiв вiд дня народження Миколи Кибальчича, українського винахiдника Надрукувати Надіслати електронною поштою
М.І.КибальчичМикола Кибальчич - винахідник-революціонер українського походження, відомий всьому світові, як автор першого проекту реактивного двигуна та першого реактивного літального. Ще за часів навчання у Новгород-Сіверській гімназії та спілкуючись зі своїм дядьком, Микола Іванович познайомився із народницькими ідеями. В умовах заборони продовжити освіту він обрав шлях революціонера-підпільника. Згодом Кибальчич працює і в підпільних друкарнях, і у так званих «пекельних лабораторіях». Там і проявився його неабиякий талант хіміка і винахідника.
Вікіпедія: Микола Іванович Кибальчич
М.І.Кибальчич. Збірка матеріалів
Хронологічний портал «Хронос»: М.І.Кибальчич
Детальніше...
 
28 жовтня - Міжнародний день анімації Надрукувати Надіслати електронною поштою
 28 жовтня в усьому світі відзначається Міжнародний день анімації (International Animation Day), заснований в 2002 році Міжнародною Асоціацією анімаційного кіно - ASIFA (International Animated Film Association). Анімація вперше була представлена глядачеві 28 жовтня 1892 року. Тоді французький винахідник, художник Еміль Рейно, який вважається батьком анімаційного кіно, запросив глядачів подивитися у Парижі, в музеї Гревен, "оптичний театр". На своєму апараті, праксиноскопі, він показав рухомі картинки. Міжнародний день анімації пов'язаний з великими відкриттями в цій сфері. Розвиток анімаційного кіно відбувається настільки швидко, що всього за одне століття людство створило величезне число прекрасних анімаційних фільмів, багато з яких стали класикою. Історія української анімації починається з 1959 року коли на базі студії «Київнаукфільм» створюється цех художньої мультиплікації, яке пізніше стало Творчим об'єднанням «Укранімафільм».
Вікіпедія: Укранімафільм
Вікіпедія: Козаки (серія українських мультфільмів)
Сайт «Beyond.Ua»: Міжнародний день анімації
Детальніше...
 
23 жовтня 2013 року – 120 років від дня народження Пилипа Козицького Надрукувати Надіслати електронною поштою
П.КозицькийДуховні твори Пилипа Козицького, незважаючи на їх невелику кількість, різноманітні за стильовою належністю і втілюють еволюцію творчості митця. Його ранні композиції, що несуть на собі сліди «петербурзького стилю», у 20-ті роки поступаються новим творам з ознаками авангардних рис: напружені образи, сміливі, навіть конфліктні зіставлення, що підкреслюється своєрідною ладовою сферою з натуральними ладовими зворотами, незвична для церковної музики гармонія з співзвуччями, рідковживані подвоєння, терпкі дисонанси, накладення невживаних інтервалів, лінеарна поліфонія, своєрідна архаїчність вільної метрики тощо. Ця музика орієнтована переважно на тогочасне свіже відчуття народнопісенних інтонацій, ладових, ритмічних особливостей, що втілюється «гострою» композиторською мовою з використанням новітніх засобів музичної виразності. Це своєрідна авангардна музика з намаганням поєднати нові засоби виразності і церковну традицію. Більшість піснеспівів автора виявилися життєздатними і разом із творами М.Вериківського стали високохудожніми зразками нових напрямків розвитку духовної творчості.
Пилип Омелянович Козицький
Вікіпедія: Пилип Козицький
Детальніше...
 
20 жовтня 2013 року - 130 років від дня народження Я.С.Степового Надрукувати Надіслати електронною поштою
Я.С.СтеповийУ доробку цього митця чільне місце посідають романси, камерно-вокальні твори, фортепіанні мініатюри, майстерні обробки українських народних пісень. Композитор уперше поклав на музику вірші Тараса Шевченка, Лесі Українки. Яків Степанович Степовий (справжнє прізвище Якименко/Акименко) - український композитор, педагог і музичний критик. Яків Степовий - представник української музичної інтелігенції першої чверті XX ст., один із засновників національної композиторської школи і продовжувач традицій Миколи Лисенка. Він - майстер романсів, хорових і фортепіанних творів, автор музичних збірок для дітей, а також - викладач Київської консерваторії, засновник Державного вокального квартету, завідувач секції національної музики у Всеукраїнському комітеті мистецтв, музично-освітній діяч, пропагандист світової класики в Україні.
Детальніше...
 
14 жовтня – Свято Покрови Пресвятої Богородиці та Українського козацтва Надрукувати Надіслати електронною поштою
 День Покрови Пресвятої Богородиці - глибоко шановане українцями релігійне, національне, родинне свято, яке почали відзначати ще за часів Ярослава Мудрого.
З 1999 року свято Покрови відзначають як День українського козацтва. Козак - воїн за духом, і воює він в усі часи тільки за свободу. Нехай же прагнення волі та незалежності й надалі буде неодмінною рисою українських козаків.
Від щирого серця вітаємо всіх українців з світлим днем Покрови Пресвятої Богородиці та Днем українського козацтва! Нехай покров Пресвятої Богородиці оберігає усіх нас та нашу Україну!
Зі святом Вас! Слава Україні!
На фото. Катерина Касьяненко. Козацька Покрова. 2009.
Вікіпедія: Покрова Пресвятої Богородиці
О.В.Дудар, Г.В.Лінчевська, С.І.Шерстюк. Орієнтовні завдання станційної гри, присвяченої Дню українського козацтва (5-7 кл.)
Покров Пресвятої Богородиці
З архіву сайту ІППО: Свято Покрови Пресвятої Богородиці
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > В кінець >>