shadow_left
Logo
Shadow_R
 
 НОВА ВЕРСІЯ САЙТУ ІППО
 

«Погано влаштований календар – у ньому мало свят», - журився Роберт Люїс Стівенсон. Та на думку кожного педагога, свят і пам’ятних дат у календарі багато! І кожне свято потрібно витлумачити дітям! Ювілейні дати дають підставу до проведення якнайрізноманітніших виховних заходів.
На цій сторінці ми подаємо матеріал, який можна використати в підготовці таких заходів.
Пропонуємо ознайомитись із переліком свят, подій, ювілейних і пам’ятних дат зі вшанування видатних постатей, тобто Календарем дат на 2013 рік.
Календар дат на 2014 рік
Вікіпедія: свята та пам'ятні дні в Україні14 грудня – День ушанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Надрукувати Надіслати електронною поштою

ImageВідповідно до листа Головного управління  освіти і науки № 17-1/03-191 в навчальних закладах столиці протягом грудня  потрібно організувати зустрічі з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відвідування школярами, учнівською та студентською молоддю Національного музею «Чорнобиль».
Лист ГУОН КМДА № 17-1/03-191
Національний музей «Чорнобиль»
Вікіпедія: Чорнобильська катастрофа

 
10 грудня - Міжнародний день прав людини Надрукувати Надіслати електронною поштою

Image10 грудня 1948 року  Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй було прийнято Загальну декларацію прав людини - перший міжнародно-правовий документ, який проголошує, що права і свободи людини не можуть бути обмежені за ознаками статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії, політичних переконань, національного або соціального походження, майнового стану. Серед проголошених прав найважливішими є такі: рівність усіх перед законом, презумпція невинності, недоторканність особи, недопустимість неправомірного втручання в особисте і сімейне життя, безпідставного посягання на недоторканність житла, честь і репутацію людини, право на політичну діяльність, працю та захист від безробіття, на власність, відпочинок, освіту, соціальне забезпечення, право виїзду зі своєї країни та безперешкодного повернення до неї, право на свободу переконань і вільне їх поширення. Положення Загальної декларації прав людини стали правовою основою для стандартів, прийнятих Радою Європи.
Загальна декларація прав людини: текст
Офіційний сайт ООН: День прав людини

 
170 років від дня народження Михайла Старицького Надрукувати Надіслати електронною поштою

ImageХто не реготав над «подвигами» героя комедії «За двома зайцями» Голохвастова? Хто не чарувався незрівнянною за глибиною ліризму піснею «Ніч яка місячна»? Хто не захоплювався несхитністю корифеїв українського професійного театру ХІХ ст., які сучасний українець цілком може сприймати як ідеал громадянськості?
За всім цим -  істинна українськість, лірична душа та іскрометний гумор  Михайла Старицького (1840-1904), поета, прозаїка, драматурга, перекладача, театрального та культурного діяча, 170-річчя від дня народження якого Україна відзначає 14 грудня 2010 року.
Поезія «Виклик»
Комедія М. Старицького «За двома зайцями» як національний хіт
Т.Поліщук. Доля Михайла Старицького та його нащадків
Київ Михайла Старицького

Детальніше...
 
110 років від дня народження Катерини Білокур Надрукувати Надіслати електронною поштою

Image7 грудня 1900 року на небосхилі українських геніїв запалала нова зірка – у селі Богданівка народилася майбутня видатна художниця Катерина Василівна Білокур, життєвий і творчий подвиг якої не має аналогів у світовому мистецькому обширі. Весь світ облетіли слова Пабло Пікассо, який, побачивши на Міжнародній виставці в Парижі картини  Катерини Білокур, сказав  «Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!»
Не отримавши не те що професійної, а навіть початкової шкільної освіти, Катерина Василівна вчилася сама: оволоділа грамотою, багато читала, а душа прагнула недосяжного. Щоб мати право творити, Білокур довелося змагатися з рідними, близькими, з усім світом. Лише наміром самогубства відвоювала в батьків право малювати щодня: "Пряла, ткала, мила, копала, садила, полола, збирала і все діло робила, а в прогалинах поміж цим ділом училась малювати".
Вікіпедія: Катерина Білокур
Про заходи Національного музею  українського народного декоративного мистецтва до ювілею  художниці
Про Білокурівські читання
Картини К.Білокур: фотогалерея

Детальніше...
 
2011 рік оголошено Роком Української Першокниги Надрукувати Надіслати електронною поштою

ImageУ 2011 році виповниться 450 років від завершення створення Пересопницького Євангелія, національної реліквії та державної святині,  визначної рукописної пам’ятки староукраїнської літературної мови та мистецтва. Цей перший відомий переклад євангельського тексту українською літературною мовою, здійснений у 1555-1561 рр.
Дослідник Пересопницького Євангелія – видатний український філолог, доктор словесності, член-кореспондент Петербурзької Академії наук, історик української літературної мови Павло Гнатович Житецький (1837-1911).
Лист МОНУ від 16.09.10    1/9-633 «Про підготовку та відзначення  450-річчя Пересопницького Євангелія»
Вікіпедія: Пересопницьке Євангеліє
Сайт «Пересопницьке Євангеліє»
О.Миколюк. До ювілею Першокниги
Про П.Г.Житецького

Детальніше...
 
6 грудня - День збройних сил України Надрукувати Надіслати електронною поштою

ImageХоч «офіційна» історія українського війська не довга, справжній вік Української армії сягає кількох століть. Її бойові традиції формувались у важких кривавих війнах і конфліктах від доби Київської Русі до Великої Вітчизняної війни. Сьогодні солдати та офіцери Збройних Сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків. Захист незалежності та територіальної цілісності рідної землі в усі часи був покликанням та обов'язком справжніх чоловіків.
Історія створення Збройних Сил України
Вікіпедія: Збройні сили України
Орієнтовний перелік виховних заходів до свята
Сценарій  виховного заходу до Дня збройних сил України

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 Наступна > В кінець >>