shadow_left
Logo
Shadow_R
 
 НОВА ВЕРСІЯ САЙТУ ІППО
 

«Погано влаштований календар – у ньому мало свят», - журився Роберт Люїс Стівенсон. Та на думку кожного педагога, свят і пам’ятних дат у календарі багато! І кожне свято потрібно витлумачити дітям! Ювілейні дати дають підставу до проведення якнайрізноманітніших виховних заходів.
На цій сторінці ми подаємо матеріал, який можна використати в підготовці таких заходів.
Пропонуємо ознайомитись із переліком свят, подій, ювілейних і пам’ятних дат зі вшанування видатних постатей, тобто Календарем дат на 2013 рік.
Календар дат на 2014 рік
Вікіпедія: свята та пам'ятні дні в Україні22 червня - День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні Надрукувати Надіслати електронною поштою
 22 червня 1941 року для мільйонів громадян СРСР мирне життя надовго закінчилося. Україна стала мішенню для особливо потужного удару, оскільки її природні й людські ресурси Гітлер планував використати для посилення потенціалу німецьких загарбників.
Бойові дії Великої Вітчизняної війни тривали 1418 днів. Не злічити втрат, не зміряти гіркоти пролитих сліз, розпачу втрачених надій... Скільки мужності, героїзму, стійкості та людяності проявили ті, хто ціною військового, трудового, морального подвигу зумів вибороти омріяну Перемогу! Вічна пам'ять героям!
Вікіпедія: Хроніка Німецько-радянської війни/Червень 1941 року
Ольга Дудар. Україна на початку війни
Велика Вітчизняна війна: відео (5 хв.)
 
13 червня 2013 року - 150 рокiв вiд дня народження Марії Грiнченко Надрукувати Надіслати електронною поштою
М.Грінченко1883 року молоденька вчителька Марія Гладиліна приїздить до міста Змієва на літні педагогічні курси, де знайомиться з сільським учителем Борисом Грінченком. Ця зустріч вирішила її долю... Запальний народолюбець, що вже тоді мав авторитет серед товаришів-учителів, так вплинув на дівчину, що вона відчула свій обов'язок перед краєм, вивчила українську мову, у своїй учительській роботі стала на український ґрунт.
Дружина, вірний друг і соратник Бориса Грінченка, письменниця Марія Загірня (1863-1928) зробила неоціненний внесок у справу збереження й відродження української мови, духовної культури українського народу. "Здалека ти прийшла до нас, з чужої, навіть чужонаціональної родини - але хто знав про це? Ти так міцно зв'язала себе з українством, що ні тебе вилучити з його, ні його уявити без тебе - неможливо", - так відгукнувся С.Єфремов про діяльність М.Загірньої, про її життя, цілком присвячене Україні.
А.Мовчун. Борис Грінченко і Марія Загірня - феномен родинного життя
Грінченко онлайн: сайт до 150-річчя Бориса Грінченка
Музейний простір: Як створювався "Словарь української мови": до 100-річчя з дня виходу у світ
Детальніше...
 
7 червня 2013 року - 170 років з дня смерті Маркіяна Шашкевича Надрукувати Надіслати електронною поштою
М.ШашкевичПроживши лише 32 роки, Маркіян Шашкевич зумів об'єднати українців Галичини - саме в цьому полягає його феномен. Насамперед був священиком, складниками щоденної духовної праці якого було просвітництво, громадська робота й письменницька діяльність. Він розумів, яку роль у житті українців Галичини відіграє Греко-Католицька Церква: їй належало стати в обороні від ополячення населення, утверджувати його національну тожсамість. Він перший осудив церковщину, архаїчну книжність, псевдокласику і звернувся до народу його рідною мовою: службу отець Маркіян провадив по-руськи. Пізніше він пояснить свій вибір у вірші - «...руська мати нас родила, руська мати нас сповила...»
Маркіян Семенович Шашкевич. Поезії
Будитель нації Маркіян Шашкевич: відео (26 хв.)
Маркіян Шашкевич - той, хто говорив з Господом...
Детальніше...
 
4 червня 2013 року - 150 років від дня народження Владислава Городецького Надрукувати Надіслати електронною поштою
В.ГородецькийПропри те, що ім'я Владислава Городецького (1963-1930) впродовж десятиліть не згадувалося в жодних енциклопедіях чи екскурсіях містом, кияни дбайливо зберігали пам'ять про дивовижного архітектора, будівлі якого сприяли чарівливості нашого міста. Створені ним будівлі, передусім Будинок з химерами, обросли неймовірними легендами.
Доля склалася так, що в 1920 році Владислав Городецький покинув Батьківщину. Спочатку виїхав до Польщі, потім до Ірану. Палац шаха в Тегерані - останній масштабний витвір творчого генія архітектора. Похований В.Городецький у іранській землі. Але серце його назавжди залишилося в рідній Україні, якій він віддав свій щедрий талант.
Вікіпедія: Владислав Городецький
Дмитро Малаков. Архітектор Городецький
Владислав Городецький. Сайт історії Києва
 
3 червня 2013 року - 150 років від дня народження Євгена Петрушевича Надрукувати Надіслати електронною поштою
Є.ПетрушевичПрезидент Української Національної Ради ЗУНР, демократичний диктатор (до нього зверталися «пане диктаторе»), народний адвокат, політик європейського рівня, Євген Петрушевич (1863-1940) доклав значних зусиль, аби бачити Україну вільною, модерною, щасливою. Представляв собою тип культурного та високоосвіченого європейця, що проявлялося в його поведінці та в публічних виступах. Не будучи демагогом, не терпів реклами й інтриг, мав почуття обов'язку і відповідальності за свої вчинки. Як зазначають сучасники, Євген Петрушевич був надзвичайно репрезентабельною особою, одним із найкращих українських промовців.
Цей харизматичний діяч сповна пізнав не тільки радість державотворення 1918-1919 рр., а й гіркоту політичних поразок середини 1920-х років. Згідно з європейськими стандартами намагався провести земельну реформу, не поспішав з націоналізацією землі, створив боєздатну армію, налагодив судочинство, шкільництво... Був толерантним до різних політичних партій, з повагою ставився до національних меншин.
Вікіпедія: Євген Петрушевич
Микола Литвин, Кім Науменко. Євген Петрушевич
Євген Петрушевич: відео (30 хв.)
 
1 червня - Міжнародний день захисту дітей Надрукувати Надіслати електронною поштою
 Як часто можна почути: дитинство - найщасливіша пора в житті людини. Проте опікуватися долею підростаючого покоління людство почало відносно недавно. Так, у Середньовіччі дитина вважалася маленькою копією дорослої людини, тому і в праці, і навіть у покараннях великої різниці не було. Лише на початку Нового часу все частіше зазвучали заклики ставитися до дитини більш гуманно.
Шановні дорослі! Зігріймо теплом своїх сердець, увагою і ласкою тих юних співгромадян, життя яких далеко не завжди не схоже на добру казку! Нехай дитинство буде яскравим, захопливим, сповненим любові, ласки та добра!
Міжнародний день захисту дитинства: з історії свята
У чому особливість сучасних дітей?
Вікіпедія: Музей дитинства
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > В кінець >>