shadow_left
Logo
Shadow_R
 
 НОВА ВЕРСІЯ САЙТУ ІППО
 

«Погано влаштований календар – у ньому мало свят», - журився Роберт Люїс Стівенсон. Та на думку кожного педагога, свят і пам’ятних дат у календарі багато! І кожне свято потрібно витлумачити дітям! Ювілейні дати дають підставу до проведення якнайрізноманітніших виховних заходів.
На цій сторінці ми подаємо матеріал, який можна використати в підготовці таких заходів.
Пропонуємо ознайомитись із переліком свят, подій, ювілейних і пам’ятних дат зі вшанування видатних постатей, тобто Календарем дат на 2013 рік.
Календар дат на 2014 рік
Вікіпедія: свята та пам'ятні дні в Україні18 квітня – Міжнародний день пам’ятників та історичних місць Надрукувати Надіслати електронною поштою
Києво-Печерська ЛавраПлин часу руйнівний: у минуле відходить усе більше й більше свідчень історії та культури народів світу. Чи буде в наших нащадків можливість побувати в історичних місцях, помилуватись унікальними пам'ятками?
Немає нічого гіршого за байдужість, тож Міжнародний день пам'ятників та історичних місць (День всесвітньої спадщини) дає чудовий привід ознайомити школярів з історією рідної країни, народу, міста.
О.В.Дудар. До Міжнародного дня пам'ятників та історичних місць: презентація (550 Кб)
С.Клименко. Фотоекскурсії
Визначні пам'ятки Києва
Детальніше...
 
15 квітня 2013 року - 90 років від дня народження українського живописця Григорія Шишка Надрукувати Надіслати електронною поштою
 Починаючи з 1993-го (за рік до смерті митця) відбулося 9 персональних виставок його картин - у Великобританії, Бельгії, Голландії, Ірландії. 22 травня 2012 року виставку робіт Григорія Шишка (1923-1994 рр.). під назвою «Україна модерністів та імпресіоністов» було відкрито в Європарламенті (Страсбург).
Картини запрошують у подорож сучасною митцеві Україною: безмежні степи та індустріальні ландшафти оживають на простих, але наповнених енергією картинах. За неестетичним, а часом і потворним фасадом художнику вдалося не лише роздивитися, а й передати Поезію та Красу. Попри темні тіні радянщини, металево-вогняний вир кольорів його картин показує незмінний оптимізм і незборимість духу Людини.
Вікіпедія: Григорій Гордійович Шишко
Про виставку картин Г.Шишка в Європарламенті
Детальніше...
 
14 квітня 2013 року - 125 років від дня народження мовознавця Л.А.Булаховського Надрукувати Надіслати електронною поштою
Л.А.БулаховськийЯк стверджує Сергій Кримський, саме академік Булаховський провів свого часу експеримент: проаналізувавши помилки в написах старослов'янською мовою періоду Київської Русі, він довів, що їх могли зробити тільки люди, які мислили українською. «Булаховський знав багато і в своїх викладах не йшов на компроміси із сумлінням», - писав колишній аспірант лінгвіста Юрій Шевельов (псевдонім Юрій Шерех).
Один із найяскравіших українських мовознавців середини ХХ ст., Леонід Арсенійович Булаховський (1888-1961) понад 50 років життя присвятив науці й викладацькій роботі.
Вікіпедія: Л.А.Булаховський
Учителю-словеснику: Т.Путій. Шкільний курс граматики в лінгводидактичній концепції Л.А.Булаховського
Детальніше...
 
11 квітня - Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів Надрукувати Надіслати електронною поштою
 Разом з усім світом ми вшановуємо світлу пам'ять тих, чиї життя безвинно обірвалися за колючим дротом фашистських концентраційних таборів. Водночас складаємо глибоку шану тим, хто знайшов у собі сили вижити. Майбутні покоління мають протидіяти відродженню фашизму в будь-яких його проявах.
11 квітня 1945 року повстали в'язні концтабору Бухенвальд. Незважаючи на відсутність зброї, вони змогли подолали есесівську охорону й вибороти довгоочікувану свободу! Відтоді цього дня прогресивне людство вшановує пам'ять тих, хто зміг перебороти пекло концтаборів.
Вікіпедія: Бухенвальд
Нотатки з Бухенвальда: про повстання в'язнів концтабору
Бухенвальд: фотоальбом
 
11 квітня 2013 року - 100 років від дня народження українського фізика Володимира Хоткевича Надрукувати Надіслати електронною поштою
В.Г.ХоткевичЯкось до ректора Харківського державного університету Володимира Гнатовича Хоткевича із питанням щодо його репресованого і розстріляного батька, відомого письменника Гната Хоткевича, звернувся якийсь обкомівський чинуша. Якби письменник Хоткевич, стверджував партфункціонер, писав російською, то його, можливо б, і не репресували, і не розстріляли. Син видатного батька відреагував миттєво: "Для українця рідна мова - це душа, а душею, як відомо, не гендлюють!» Після паузи науковець додав: «Інші мови для нього, в тому числі й російська, - мусять бути лише комунікативним інструментом".
Харківський національний університет: В.Г.Хоткевич
М.Крячок. З епістолярію Гната Хоткевича
Детальніше...
 
6 квітня 2013 року – 140 років від дня народження Бориса Підгорецького Надрукувати Надіслати електронною поштою
Б.ПідгорецькийМузичну освіту він здобув у Варшаві (закінчив Музичну консерваторію), більшу частину життя прожив у Москві, де, викладаючи в Народній консерваторії хорове диригування, був постійним музичним критиком газети «Голос Москви». Та Вітчизна не відпускала, уперто ваблячи його співучу душу. Можливо, тому Борис Підгорецький (1874-1919) так любив грати на флейті, з якої бриніла йому вкраїнська сопілка...
Композитор, педагог і етнограф Б.В.Підгорецький народився в місті Лубни Полтавської області в родині шкільного вчителя. Ніби продовжуючи батькову справу, вже в Москві він пiдготував до друку збiрку народних пiсень «Золотi колоски» для дiтей початкових та середнiх класів...
Музична енциклопедія: Борис Підгорецький

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > В кінець >>