shadow_left
Logo
Shadow_R
 
 НОВА ВЕРСІЯ САЙТУ ІППО
 

«Погано влаштований календар – у ньому мало свят», - журився Роберт Люїс Стівенсон. Та на думку кожного педагога, свят і пам’ятних дат у календарі багато! І кожне свято потрібно витлумачити дітям! Ювілейні дати дають підставу до проведення якнайрізноманітніших виховних заходів.
На цій сторінці ми подаємо матеріал, який можна використати в підготовці таких заходів.
Пропонуємо ознайомитись із переліком свят, подій, ювілейних і пам’ятних дат зі вшанування видатних постатей, тобто Календарем дат на 2013 рік.
Календар дат на 2014 рік
Вікіпедія: свята та пам'ятні дні в Україні16 лютого 2013 року - 200 років від дня народження Семена Гулака-Артемовського Надрукувати Надіслати електронною поштою
С.Гулак-АртемовськийПригадуєте «Звідкіля це ти узявся?» та «На туркені оженюся»? А сповнений гарячої любові до вітчизни хор «Україно, рідний краю»? Творець цих шедеврів - Семен Степанович Гулак-Артемовський (1813-1873), оперний співак, композитор, актор, драматург, автор першої української опери «Запорожець за Дунаєм» на сюжет з історії України початку XIX ст., де вперше в оперному жанрі було використано українську мову та українську народну мелодику, а ще - солоспівів «Стоїть явір над водою», «Спать мені не хочеться», музики до водевілю «Ніч напередодні Іванового дня».
Вікіпедія: Семен Гулак-Артемовський
С.Гулак-Артемовський - гордість української музичної культури: сценарій просвітницько-виховного заходу
М.Литвиненко-Вольгемут, І.Паторжинский. Дует Одарки та Карася: відео (7 хв.)
Є.Колесник та А.Солов'яненко. Дует Оксани та Андрія: відео (2 хв.)
Детальніше...
 
15 лютого – Стрітення Господнє Надрукувати Надіслати електронною поштою
Стрітення ГосподнєНа 40-й день після народження Божого Дитятка Марія з Йосифом принесли Його до Єрусалимського храму - за Мойсеєвим законом, первістка годилося присвятити Богові. У храмі саме був 360-літній праведник Симеон. Згідно з Євангелієм від Луки, він не повірив у можливість народження Спасителя. Тому Дух Святий обіцяв Симеонові не мати смерті, доки не побачить він народженого Господа.
Старець узяв Боже Немовля на руки й мовив: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, по слову Твоєму з миром: бо виділи очі мої спасення Твоє, яке Ти уготовив перед лицем усіх людей...»
Вікіпедія: Стрітення Господнє
Детальніше...
 
15 лютого – День ушанування учасників бойових дій на території інших держав Надрукувати Надіслати електронною поштою
Пам’ятник воїнам-афганцямЦей день приурочений до річниці виведення обмеженого військового контингенту колишнього СРСР з Афганістану (1989 р.).
Близько 160 тисяч українських юнаків пройшли через пекло десятилітньої війни в Афганістані. 3360 з них загинуло, понад 8 тисяч було поранено. Після війни від ран і хвороб померло увосьмеро більше, ніж загинуло...
Тепер їх називають по-різному: героями-інтернаціоналістами, звитяжцями й окупантами... Чи ж не пора осмислити суть війні в Афганістані 1979-1989 рр. з урахуванням вічних, не підвладних часові моральних цінностей?
Виявляймо ж розуміння до тих, хто пройшов через страшну війну, і для кого вона триває й досі - у спогадах і снах! Шануймо ветеранів Афганістану! Здоров'я їм та наснаги! Вічна пам'ять полеглим!
Вікіпедія. Війна в Афганістані 1979-1989
Г.В.Лінчевська, О.В.Дудар. Афганістан болить в моїй душі. Орієнтовний сценарій виховного заходу, присвяченого Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав
Українська спілка ветеранів Афганістану
Пам'ятник воїнам-афганцям у Києві
Група "Каскад": Ми йдемо: відео (3 хв.)
 
14 лютого - День працівника інформаціійних технологій Надрукувати Надіслати електронною поштою
 Чи ж відомо вам, що перші моделі комп'ютерів працювали в підрозділах артилерії та авіації, а людей, завдяки яким функціонували ці обчислювальні машини, називали армійськими калькуляторами?
14 лютого 1946 року громадськості було представлено перший електронний комп'ютер ENIAC, призначений для обрахування балістичних таблиць армії. Пристрій було створено співробітниками Пенсільванського університету для потреб Міністерства оборони Сполучених Штатів. У американських військах ENIAC (Electrical Numerical Integrator And Calculator) пропрацював 9 років і 2 жовтня 1955 року був розібраний.
Сьогодні комп'ютери використовують у всіх сферах людської діяльності. За даними «Майкрософт Україна», у 2013 році в Європі 90% вакансій в усіх секторах економіки потребують знання інформаційних технологій. В Україні 67% робочих місць для молодих спеціалістів вимагають сьогодні знання комп'ютера.
Вікіпедія: День IT-працівника
Детальніше...
 
14 лютого – День святого Валентина Надрукувати Надіслати електронною поштою
День святого Валентина«Людина без кохання - покійник у відпустці», - жартував німець Еріх Марія Ремарк. «Життя без кохання - гріховний і аморальний стан!» - пояснював голландець Вінсент Ван-Гог. «Тільки закоханий має право на звання людини!» - повчав росіянин Олександр Блок. «Завжди кохай!» - наполягав грек Епікур.
Звісно, в кожного своє розуміння Високого Людського Почуття. Можливо, комусь близькі рядки нашої видатної сучасниці Ліни Костенко: «Моя любове! Я перед тобою. Бери мене в свої блаженні сни. Лиш не зроби слухняною рабою, не ошукай і крил не обітни! ...Не дай мені заплутатись в дрібницях, не розміняй на спотички доріг, бо кості перевернуться в гробницях гірких і гордих прадідів моїх. І в них було кохання, як у мене, і від любові тьмарився їм світ. І їх жінки хапали за стремена, та що поробиш,- тільки до воріт. А там, а там... Жорстокий клекіт бою і дзвін мечів до третьої весни... Моя любове! Я перед тобою. Бери мене в свої блаженні сни!»
Музейна педагогіка для дорослих: «Кохання по-українськи»
Вікіпедія: День святого Валентина
З архіву сайту ІППО: День святого Валентина
Детальніше...
 
2 лютого 2012 року - 150 років від дня народження Тимофія Бордуляка Надрукувати Надіслати електронною поштою
Т.БордулякТимофій (Тимотей) Гнатович Бордуляк (1863-1936) - класик української прози, священик УГКЦ, учитель у селах Західної України, жив з людьми і для людей, ушляхетнював їхні душі Божим словом і молитвою, втішав своїм красним словом. Т.Бордуляк брав активну участь у громадському житті, боровся проти спольщення українців, дбав про поширення освіти: організовував школи з українською мовою навчання та читальні. Заснувавши осередок «Просвіти», став його головою. Натхненно працював над українською літературною мовою. Літературну творчість почав перекладами «Слова о полку Ігоревім», окремих творів Софокла, Кріспа, Гейне, Данте, Достоєвського, Тургенєва, Сєнкевича та інших. Знав понад 10 мов, серед них - грецьку, латину, російську, польську, німецьку, французьку, італійську, угорську. Згодом став писати оповідання з селянського життя.
Вікіпедія: Тимофій Бордуляк
Отець Тимотей Бордуляк: роздуми онука
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > В кінець >>