shadow_left
Logo
Shadow_R
 
 НОВА ВЕРСІЯ САЙТУ ІППО
 

«Погано влаштований календар – у ньому мало свят», - журився Роберт Люїс Стівенсон. Та на думку кожного педагога, свят і пам’ятних дат у календарі багато! І кожне свято потрібно витлумачити дітям! Ювілейні дати дають підставу до проведення якнайрізноманітніших виховних заходів.
На цій сторінці ми подаємо матеріал, який можна використати в підготовці таких заходів.
Пропонуємо ознайомитись із переліком свят, подій, ювілейних і пам’ятних дат зі вшанування видатних постатей, тобто Календарем дат на 2013 рік.
Календар дат на 2014 рік
Вікіпедія: свята та пам'ятні дні в Україні10 грудня - Міжнародний день захисту прав людини Надрукувати Надіслати електронною поштою
 В Україні питання прав людини та їхнього захисту порушувались іще в Конституції Пилипа Орлика 1710 р., де зазначалося: «Подібно до того, як Ясновельможному Гетьману з обов'язку його уряду належить керувати й наглядати за порядком щодо всього Війська Запорозького, так само він має пильно дбати, щоб на рядовий і простий народ не покладали надмірних тягарів, утисків і вимог, бо підштовхнуті ними (люди), залишивши свої домівки, відходять, як правило, до чужих країв шукати життя кращого, спокійного і легшого».
10 грудня світ відзначає Міжнародний день захисту прав людини. Пропонуємо матеріали, які можуть бути використані в роботі з учнями.
О.Дудар. Правовий аукціон: сценарій заходу
І.Шарова. Права дитини: презентація (672 Кб)
Детальніше...
 
3 грудня 2012 року - 290 років з дня народження Григорія Сковороди Надрукувати Надіслати електронною поштою
Г.СковородаЙого вважають найцікавішою постаттю історії українського духу. Висока освіченість, мудрість та інтелект філософа, всебічна обдарованість письменника робили його постать значною і помітною. Він мав величезний вплив на своїх сучасників і подальше українське громадянство, і то не стільки своїми творами, як своїм життям, у якому слово ніколи не розходилося з ділом: його вчення було в повній згоді з його життям.
Для нас життя Григорія Сковороди - це вічний урок: не брешіть і не лицемірте хоча б самі собі.
Кількість присвячених Григорію Сковороді праць давно перейшла за п'ять тисяч. Постать цього духовного велета досі бентежить уми своєю глибиною та незбагненністю...
На фото. А.Єгорова. Портрет Г.Сковороди.
Вікіпедія: Григорій Сковорода
Григорій Сковорода. Повна академічна збірка творів за редакцією професора Леоніда Ушкалова
Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди
Учителю-словеснику: Григорій Сковорода. Дидактичний матеріал до уроків мови
Обличчя української історії. Григорій Сковорода: відео (5 хв.)
Детальніше...
 
24 листопада – День пам’яті жертв голодомору Надрукувати Надіслати електронною поштою
ГолодоморУ книзі Пам'яті закарбовано все: і життя людини, і життя країни. На жаль, багато сторінок списано криваво-чорним кольором. Болючий слід в історії людства залишив Голодомор 1932-1933 років, який забрав із життя мільйони українців.
Голод - не тільки смерть, це суцільна духовна руїна, загибель здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій. Тяжкі наслідки цього глибокого потрясіння ми відчуваємо по сьогодні. Крізь муки і болі торує свій шлях Україна...
Вікіпедія: Голодомор в Україні 1932-1933 рр.
Геноцид українського народу: Голодомор 1932-1933 рр.: архівні матеріали
Г.В.Лінчевська, О.В.Дудар. «Пам'ятаймо минуле заради майбутнього»: орієнтовний сценарій виховного заходу, присвяченого пам'яті про Голодомор 1932-1933 рр. в Україні
О.В.Дудар. Вивчення питання Голодоморів в Україні з використанням інтерактивної технології «акваріум»
З архіву сайту ІППО: День пам'яті жертв голодомору
 
16 листопада – Міжнародний день толерантності Надрукувати Надіслати електронною поштою
ТолерантністьМабуть, найточніше значення слова толерантність (лат. tolerantia) витлумачує приписуваний Вольтеру афоризм: «Не поділяючи ваших переконань, я життя віддам, захищаючи ваше право їх висловлювати». Іншими словами, кожен вільний дотримувати своїх переконань і має визнавати це право за іншими.
Вікіпедія: толерантність
Декларація принципів терпимості, ухвалена ЮНЕСКО 16 листопада 1995 року
З архіву сайту ІППО: Про Міжнародний день толерантності
Детальніше...
 
14 листопада 2012 року - 100 років від дня народження Андрія Малишка Надрукувати Надіслати електронною поштою
А.МалишкоУ літературу Андрій Малишко ввійшов за часів сталінщини, коли в нашій поезії, здавалося, не було вже нічого живого. Та якимось дивом він таки зумів залишатися Поетом! «Отак пролечу сніжком над долиною, вересневим дощиком в щедрім полі, стану в житті малою хвилиною, чорною гілкою на тополі. [...] Не доїдено хліба свого до останку, не доціловано очей на світанку, не докуто словечка, бо впала туча, не доміряно правди: вона колюча. Написав ці рядки жартома неначе, а мій друг сидить і над ними плаче»...
Інколи поетове серце вибухало, і тоді правди бувало доміряно сповна, як у жалобній промові над могилою Володимира Сосюри: «Холодно тобі зараз, друже?! І сніг над тобою іде холодний. Над твоєю труною, у цей холодний зимовий день, ми клянемось, що будемо любити свою мову, свій кароокий народ, як ти заповідав у своєму вірші «Любіть Україну!»... І хай дурість кретинів і невігласів, прелатів і єзуїтів, яка вкоротила тобі життя після написання цього вірша, зів'яне над могилою великого українського поета!» Уперше текст цієї промови повністю надрукували майже через 40 років...
Вікіпедія: Андрій Малишко
Поезії Андрія Малишка
Презентація до уроку на тему «Біографія А.Малишка» (1,57 Мб)
Детальніше...
 
9 листопада - День української мови і писемності Надрукувати Надіслати електронною поштою
 За оцінками міжнародних експертів, українська мова у вінку світових мов посідає 28 місце за кількістю носіїв. Нею розмовляє, за різними даними, від 40 до 47 млн. осіб. Багато це чи мало? Чи варто заспокоїтися й спочивати на лаврах?
Для кожного свідомого громадянина України відповідь очевидна. Будьмо пильними, адже за останні 500 років із світової лінгвістичної карти зникло 306 мов (4,5 відсотка від загальної кількості), а нині, в умовах світової глобалізації, під загрозою зникнення знаходиться ще 7,1 %!
У цих умовах День української мови і писемності - не просто свято, це нагадування нації про основний її обов'язок - любити, оберігати й розвивати свою національну святиню, свій національний скарб.
Л.І.Бурлій. Наче диво калинове - українська мова: сценарій свята рідної мови для учнів 5-6 класів
З архіву сайту ІППО: День української мови і писемності
Веб-квест до Дня української мови і писемності
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > В кінець >>