shadow_left
Logo
Shadow_R
 
 НОВА ВЕРСІЯ САЙТУ ІППО
 

«Погано влаштований календар – у ньому мало свят», - журився Роберт Люїс Стівенсон. Та на думку кожного педагога, свят і пам’ятних дат у календарі багато! І кожне свято потрібно витлумачити дітям! Ювілейні дати дають підставу до проведення якнайрізноманітніших виховних заходів.
На цій сторінці ми подаємо матеріал, який можна використати в підготовці таких заходів.
Пропонуємо ознайомитись із переліком свят, подій, ювілейних і пам’ятних дат зі вшанування видатних постатей, тобто Календарем дат на 2013 рік.
Календар дат на 2014 рік
Вікіпедія: свята та пам'ятні дні в Україні23 вересня 2012 року – 140 років від дня народження Соломії Крушельницької Надрукувати Надіслати електронною поштою
 Соломі́я Крушельни́цька

 С.Крушельницька,
обкладинка "Мистецький альбом"

Ще за життя Соломію Крушельницьку (1872 - 1952) визнано найвидатнішою співачкою світу, символом мистецької досконалості й неперевершеності. Хто вона, чарівниця співу, яка змогла полонити серця слухачів і критиків світу? Співачка не залишила спогадів: жодного слова не написала про свою родину, приватне життя, кар'єру. Послуговувалася формулою «народилася, вчилася, співала». Ця шляхетна жінка не бажала розкривати своє «я». Піар їй був ні до чого...  За фортепіано ясноока дівчинка Солюня, Люня, Люнечка вперше сіла шестирічною. Школу не відвідувала, бо в селі Біла під Тернополем, де минало дитинство майбутньої співачки, її не було.
Вікіпедія: Соломія Крушельницька
Музей С.Крушельницької в селі Білій на Тернопільщині: відео (5 хв.)
Богиня оперної сцени: текст для переказу (10, 11 кл.)
Галина Тихобаєва. Сто Баттерфляй Соломії Крушельницької
Меа. Соломія Крушельницька
В Італії встановили погруддя Соломії Крушельницькій
Детальніше...
 
24 серпня - День Незалежності України Надрукувати Надіслати електронною поштою

ImageГоловне державне свято України  відзначають  щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою України Акту проголошення незалежності України, що є  точкою відліку утворення  держави Україна в її сучасному вигляді. 2012 року святкування тривало 14-26 серпня. 22 серпня було відкрито відразу два музеї – Музей історії міста Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7) та Музей шістдесятництва (вул. Олеся Гончара, 33-А). 23 серпня в столиці відбулася церемонія підняття Державного прапора, 24 серпня - покладання квітів до пам’ятників Тарасу Шевченку, Михайлу Грушевському та Володимиру Великому. В інші дні було представлено виставкові акції, концертні програми, презентації, ярмарки, конкурси, карнавальне дійство «Парад вишиванок-2012», проведено музейні та спортивні заходи. В освітніх закладах відбулися лекції, наукові читання, тематичні бесіди.
Інтернет-портал КМДА: Про програму заходів, присвячених Дню Державного Прапора України та 21-й річниці незалежності України
Вікіпедія:  День Незалежності України

 
28 червня – День Конституції України Надрукувати Надіслати електронною поштою

ImageУ 1996 році Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави, спираючись на світовий досвід і багатовікову історію українського державотворення прийняла Основний Закон України – Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства.
Конституція - головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу. Конституція наголошує на абсолютній цінності людини, її життя й здоров’я, честі й гідності, недоторканності та безпеки.
Вікіпедія: Конституція України

 
24 травня - День слов’янської писемності і культури Надрукувати Надіслати електронною поштою

ImageПеред смертю Кирило говорив братові: «Ми з тобою, як два воли, вели одну борозну. Я змучився, але ти і не думай залишати праці вчительства! Невпинно підіймайся на цю свою гору!»  Мефодій пережив брата на 16 років. Терплячи кривди й нестатки, він продовжував велику справу - переклад слов'янською мовою Священних книг і проповідь православної віри. Наступниками по собі він залишив близько двохсот навчених ним священиків-слов'ян.
Усе життя «солунських братів» було сповнене напруженої праці  й тяжких випробувань  – як життя всіх відданих своїй праці вчителів незалежно від доби, у якій їм випало жити й навчати. Двадцятирічна просвітницька діяльність Кирила і Мефодія мала всеслов'янське значення: зроблене великими просвітителями стало загальним надбанням слов'ян, заклавши основу їхнього інтелектуального та морального розвитку. З 2007 року кирилиця є  третьою офіційною азбукою Європейського союзу.
Вікіпедія: Кирило і Мефодій
Кирило и Мефодій: ТК «Глас»: відео (2 частини по 10 хв.)
Святі Кирило і Мефодій: з циклу «Закон Божий»: відео (9,5 хв.)

Детальніше...
 
19 травня – професійне свято працівників науки України Надрукувати Надіслати електронною поштою

ImageДень науки - професійне свято тих, чия діяльність пов'язана з науковими дослідженнями. «Успіхи в науці – справа часу та сміливості розуму», - стверджував Вольтер. Тож і бажаємо колегам-науковцям сміливості, ініціативності, наснаги, вміння підкорити час, що призведе до безперервного професійного зростання й нових відкриттів!
У рамках тижня науки в ІППО КУ імені Бориса Грінченка було проведено презентацію веб-сайта «Музейна зала: з історії системи підвищення кваліфікації вчителів», зустріч із науковим співробітником музею «Київська фортеця», кандидатом історичних наук, Народним художником України, членом Національної спілки майстрів Народного мистецтва України, майстринею з реконструкції трипільської кераміки Л.І.Смоляковою (на фото),  а також  круглий стіл «Значення і місце інформаційно-комунікаційних технологій у шкільній освіті».

Детальніше...
 
24 травня 2012 року – 100 років від дня народження Михайла Стельмаха Надрукувати Надіслати електронною поштою

Image«Ніщо так не підносить людину, не надихає на добро, як любов. Власне, все гарне на світі починалося з любові», — писав Михайло Стельмах (1912-1983), і кожен його твір любов і добро випромінюв.
Село в романах Стельмаха — то велика прозора краплина, у якій відбивається історія народу, його борні, його муки і радощі. Ось як писав про Стельмахові романи Іван Світличний: «…прямо і відверто, без словесного туману пише [він] і про сирітські драми, і про занедбаність чи й зовсім відсутність демократії в колгоспах, і про податкові утиски, і про найбільше зло нашого часу - бюрократію, і про багато інших прикрих, але, на жаль, реальних речей, про які інші говорять пошепки і з оглядками». Ще одна заслуга Стельмаха  —  в тому, що одним із перших він заговорив про факт «незрозумілого» голоду 1932-33 рр. в Україні. Зображені письменником жахіття сталінщини - система доносів, допити в НКВД, знущання з уколгоспненого селянства, трагедія української людини в цьому немилосердно жорстокому світі стали не лише фактом літератури, а й одним із найсміливіших проривів вітчизняної словесності до правди в добу хрущовської «відлиги».
На фото. Фрагмент меморіальної дошки письменнику, встановленої на будинку по вул. Богдана Хмельницького, 68 (скульптор  Ф.М.Согоян).
Постанова Верховної Ради України Про відзначення 100-річчя з дня народження М.П.Стельмах
Вікіпедія:  М.П.Стельмах
Михайло Стельмах: відео (5 хв.)

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > В кінець >>