shadow_left
Logo
Shadow_R
 
 НОВА ВЕРСІЯ САЙТУ ІППО
 
Міський семінар «Великдень у звичаях і традиціях українського народу» Надрукувати Надіслати електронною поштою
Image9 квітня 2009 року на базі середньої загальноосвітньої школи № 218 Деснянського району відбувся методичний семінар на тему «Великдень у звичаях і традиціях українського народу» для педагогічних працівників, які викладають експериментальний курс «Християнська етика в українській культурі» в 1-4 класах ЗНЗ м. Києва.
Семінар організований Інститутом післядипломної педагогічної освіти КМПУ імені Б.Д. Грінченка, Управлінням освіти Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації, науково-методичним центром Деснянського району та СЗШ № 218. Захід зібрав понад 40 учасників – учителів, співробітників ІППО КМПУ імені Б.Д. Грінченка, методистів районних науково-методичних центрів.
Про педагогічний експеримент з вивчення курсу «Християнська етика в українській культурі» 
ImageНагадаємо, що 2006 року експериментальний курс «Християнська етика в українській культурі» було введено в 106 київських школах. Тоді його вивчали за навчально-методичним комплексом «Дорога Добра» 4030 учнів перших класів. З 2007 року курс вивчається й у 2-4 класах за оригінальними навчально-методичними комплексами «Дорога Милосердя», «Дорога Доброчинності», «Дорога Мудрості». Нині експериментом охоплено 15840 учнів початкових класів 144 столичних загальноосвітніх навчальних закладів.
Зі вступним словом до учасників семінару звернулася Г.І. Красікова, методист з базових дисциплін НМЦ Деснянського району. Велике зацікавлення присутніх викликала доповідь доцента кафедри філології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Л.О. Кисельової «Великдень у дитячому серці (пасхальні звичаї і традиції в українській культурі)». Досвідчений фахівець ознайомила учасників семінару з суттю Великоднього свята, проілюструвала давні українські педагогічні традиції у формуванні в дітей християнського світосприйняття, навела приклади пасхальних віршів, які традиційно складалися в ХІХ ст. у церковних школах. Головна думка доповіді - сучасні педагоги можуть і повинні допомогти нинішнім дітям гармонізувати розум, волю та почуття у прагненні творити добро.
З доповіддю про християнські звичаї та язичницькі забобони в контексті святкування українським народом релігійних свят у минулому та сьогодні виступив один із співавторів навчально-методичних комплексів з курсу «Християнська етика в українській культурі» для 1-2 та 4 класів, ігумен Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Лонгин (Чернуха). Він звернув увагу на те, що викладачі курсу обов'язково повинні вивчати й пояснювати не тільки пов'язані із церковними святами народні традиції, але й зміст цих свят, щоб уникнути псевдохристиянського розуміння й тлумачення їх символіки та значення.
Учасники семінару відвідали відкритий урок у 4 класі на тему «Воскресіння Христове», проведений заступником директора з навчально-виховної роботи в початкових класах СЗШ № 218 С.Д.Степурою.
Присутні взяли участь у роботі майстер-класів. Завідувач ДНЗ № 597 Деснянського району Л.П. Мартиненко поділилася досвідом нетрадиційної техніки писанкарства (коли віск на яйце наноситься не писачком, а кінцем сірника), яка спрощує для вчителів організацію практичної роботи з виготовлення великодніх виробів.
Дитячий колектив театру «Сяйво» недільної школи при Свято-Троїцькому соборі м. Києва показав виставу «Пасхальний колобок». Перед учасниками семінару виступив народний танцювальний ансамбль «Слов'яночка» СЗШ № 218. Учасники семінару ознайомилися з виставкою присвячених Великодню творчих робіт учнів початкових класів.
Підбиваючи підсумки роботи семінару, його учасники дійшли висновку, що такі заходи необхідні: вони дають змогу вчителеві не лише збагатити свій досвід викладання курсу, а й зміцнити творчий дух, отримати натхнення для подальшої роботи.
На семінарі були присутні працівники телеканалу УТ-1 та телекомпанії «ГЛАС».
Українська християнська культура  

 
< Попередня   Наступна >