shadow_left
Logo
Shadow_R
 
 НОВА ВЕРСІЯ САЙТУ ІППО
 
Грінченківські читання в ІППО Надрукувати Надіслати електронною поштою
Image7 грудня 2009 року в ІППО КУ імені Бориса Грінченка відбулися грінченківські читання. Лекцію про наукову, педагогічну та суспільну діяльність Бориса Грінченка прочитав доктор історичних наук, професор Ф.Л.Левітас. 
Його ім’я носить наш Університет
Ф.Л.Левітас. Вартовий українського духу
Таїса Бурлака. До 100-річчя Грінченкового Словника
Музейний простір України: Як створювався „Словарь української мови”. До 100-річчя з дня виходу у світ

ImageХіба когось із свідомих українців може не вражати життєвий подвиг Бориса Грінченка? Скільки поколінь наших прадідів мріяло скласти словник української мови?! 1895 року за цю справу взявся народний учитель Борис Грінченко. В умовах суперреакційної валуєвщини, в умовах дії Валуєвського циркуляру та Емського монаршого указу («украинского языка не было, нет и быть не может») цей великий син свого народу разом із дружиною Марією Загірною, незважаючи на чорносотенні переслідування й кричущі злидні, вершив довічний пам'ятник українству. 
За свідченням сучасників, «Грінченко більше працював, ніж жив». У грудні 1904 року «Словарь української мови» (бл. 68 000 слів) був готовий до друку. Проте Борисові Грінченку не пощастило дожити до його тріумфу. Та хіба від цього змалів його життєвий подвиг? 

Вікіпедія: «Словарь української мови» Бориса Грінченка
Вікіпедія: Борис Грінченко
Борис Грінченко в наукових дослідженнях 
Прочитайте дітям: казки Бориса Грінченка
 
< Попередня   Наступна >