shadow_left
Logo
Shadow_R
 
 НОВА ВЕРСІЯ САЙТУ ІППО
 
Знайомтесь: переможець ІІ етапу конкурсу «Вчитель року-2010»: правознавство Надрукувати Надіслати електронною поштою

Image«Прийняти відповідальність – це і є свобода бути собою».  Ці слова стали педагогічним кредо вчителя СШ № 16 Оболонського району м.Києва Петра Івановича Салія, переможця ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2010» у номінації «Правознавство».
Бути вчителем Петро Іванович мріяв з дитинства, тому після закінчення школи без вагань обрав історичний факультет Київського державного педагогічного інституту ім. М.Горького, який закінчив у 1980 році.
До призову на дійсну військову службу, працював викладачем історії та правознавства Київського міського професійно-технічного училища № 12. Після військової служби в зенітно-ракетних частинах з 1982 по 1987 р. працював учителем історії та правознавства середньої школи № 9 м. Києва. З 1987  по 1991 р. працював організатором позакласної та позашкільної роботи тієї ж школи. З 1991 по 2004 р. – заступник директора з виховної роботи та вчитель правознавства спеціалізованої школи № 155 м. Києва. У 2000 році без відриву від виробництва закінчив юридичний факультет  Київського національного університету ім. Шевченка.

З 2004 року – вчитель історії та правознавства спеціалізованої школи № 16. Організовує й проводить тижні правознавства, юридичні брейн-ринги, вікторини ЩО? ДЕ? КОЛИ? На юридичну тематику, конкурси стіннівок та друкованих учнівських газет, зустрічі з працівниками правоохоронних органів та суддями, екскурсії на юридичні факультети вищих навчальних закладів м. Києва.
ImageПетро Іванович Працює над дисертацією: «Кримінально-правова охорона недоторканості житла». Він - здобувач кафедри цивільного, господарського та кримінального права Національної академії управління м. Києва.
Петра Івановича Салія запрошують екзаменатором на вступні іспити, він – незмінний член апеляційних комісій з правознавства в Київському національному торгівельно-економічному університеті та в Київському педагогічному університеті ім. М. Драгоманова,  постійно працює у складі журі другого та третього етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з правознавства.
П.І.Салій – творчий, талановитий учитель, у роботі якого гармонійно поєднуються глибока освіченість, ерудиція, працьовитість і досвід. Непересічний інтелект, педагогічні здібності, вдумливе вирішення навчально-виховних завдань у процесі вивчення правознавства - головні складові професійної майстерності вчителя.
Уроки Петра Івановича відрізняються чіткістю структури, застосуванням ефективних методів навчання, зокрема – застосуванням міжпредметної інтеграції між правознавством та вітчизняною і зарубіжною історією. Педагогічний стаж учителя – 27 років.
Головною метою своєї роботи П. І. Салій вважає педагогічну підтримку на уроці кожної дитини, набуття нею правових знань, розвиток практичних навичок і умінь аналізувати правові ситуації та знаходити встановлені законом шляхи їхнього вирішення. П. І. Салій працює над створенням на уроках умов для самореалізації особистості учня у всіх видах навчальної діяльності, що сприяє формуванню в них правової культури. Вчитель уміє майстерно керувати процесом навчання, стимулювати пізнавальну активність учнів, створювати і вирішувати на уроках проблемні ситуації, стимулювати пошукову активність школярів, органічно поєднувати колективні форми роботи з груповими та індивідуальними. Петро Іванович шукає ефективні методи і прийомі навчання, завдяки яким пасивна позиція дитини  змінюється на активну. Вчитель проводить уроки-змагання, залучає дітей до проектної діяльності як на уроках, так і в позаурочний час. Зокрема, робота в проектах сприяє підвищенню інтересу школярів до поглиблення правових знань. Про високу результативність роботи П. І. Салія переконливо свідчить високий рівень навчальних досягнень його учнів, з-поміж яких близько 95% мають високий та достатній рівень засвоєння програмового матеріалу з предмета.
Під умілим керівництвом свого наставника учні розв’язують тести, вирішують юридичні задачі, складають позовні заяви, скарги, резюме. Вихованці Петра Івановича  стають переможцями і призерами районних та міських олімпіад з правознавства, захищають дослідницькі роботи в районній та міській секціях Малої академії наук.
Учитель має власні методичні розробки системи уроків. Працюючи 17 років на посаді заступника директора з виховної роботи, він накопичив значний досвід підготовки та проведення  позакласних та позашкільних заходів з правової освіти та правового виховання.  
П.І.Салій дає відкриті уроки для вчителів правознавства Оболонського району м. Києва, виступає з доповідями на науково-методичних семінарах різного рівня, бере активну участь у роботі шкільного та районного методичного об’єднань.

 
< Попередня   Наступна >