shadow_left
Logo
Shadow_R
 
 НОВА ВЕРСІЯ САЙТУ ІППО
 
120 років від дня народження Павла Тичини Надрукувати Надіслати електронною поштою

ImageПавла Тичину називали то символістом, то імпресіоністом, то романтиком, зводили характер його поезії до справді притаманної йому панмузичності. Та ось як сказав про генія визначний історик вітчизняної літератури Сергій Єфремов: «Тичину важко уложити в рамки одного якогось напрямку чи навіть школи. Він з тих, що самі творять школи... Поет, мабуть, світового масштабу, Тичина формою глибоко національний, бо зумів у своїй творчості використати все багате надбання попередніх поколінь. Він наче випив увесь чар народної мови і вміє орудувати нею з великим смаком і майстерністю... Дивний мрійник з очима дитини і розумом філософа»…
На фото. Михайло Жук. Чорне й біле (фрагмент, який включає портрет П.Тичини).
Вікіпедія: Павло Тичина
Про постанову «Про відзначення 120-річчя з дня народження Павла Тичини»

ImageВід великої любові до геніального поета і гіркого жалю за його духовне самоспалення проаналізував шлях від народження в Тичині поета до смерті в Тичині поета Василь Стус…
Василь Стус. Феномен доби, або Сходження на Голгофу слави
Микола Жулинський. Сходження на Голгофу слави
Дмитро Дроздовський. Три смерті Тичини
Роксана Харчук. Зміна обличчя
Прочитайте дітям: про Павла Тичину
Поетичний геній XX століття Павло Григорович Тичина  народився 11 січня (23 січня за новим стилем) 1891 року в селі Піски на Чернігівщині. 15 січня (27 січня за новим стилем) Павла охрестили (ще донедавна цю дату помилково вважали днем його народження).  
Київський літературно-меморіальний музей-квартира П.Тичини
Збірка «Сонячні кларнети»: конспект уроку

 
< Попередня   Наступна >