shadow_left
Logo
Shadow_R
 
 НОВА ВЕРСІЯ САЙТУ ІППО
 
170 років від дня народження Архипа Куїнджі Надрукувати Надіслати електронною поштою

Image15 січня 2010  року виповнилося 170 років від дня народження Архипа Івановича Куїнджі (1841–1910), видатного живописця-пейзажиста, «художника світла» і педагога. Найвідоміші полотна А.І.Куїнджі – «Вечір на Україні» (1878), «Українська ніч» (1876), «місячна ніч на Дніпрі» (1880).
Предки Куїнджі мешкали в Криму, в районі Бахчисараю, це були греки, які спілкувалися татарською мовою та прийняли турецькі прізвища. Прізвище «Куїнджі» турецькою означає «золотар», певно, хтось у родині був ювеліром. Щоправда, в метриці Архипа було записано «Еменджі», що значить «трудова людина»). Катерина ІІ переселила греків до м.Павловськ, який у 1780 році переименовали на Маріуполь.
Вікіпедія: Архип Куїнджі
Архип Куїнджі

ImageРано осиротівши, Архип наймитував з десяти років. Помітивши в нього талант до малювання, хтось порадив піти у Феодосію до Івана Айвазовського. Там юнак уперше побачив Чорне море й захопився екзотичною красою  землі, де колись жили його предки… За легендою, славетний Айвазовський довіряв Архипові… лише розтирання фарб та фарбування парканів.
На власний ризик двадцятичотирирічний  юнак вирушив до Санки-Петербурга, щоб вступити до Академії мистецтв. Не склавши іспитів, став вільнослухачем. У цей час розпочалося його приятелювання зі студентами Іллею Рєпіним, Віктором Васнецовим, Василем Суриковим. Пізніше Рада Академії надала Куїнджі звання вільного художника. Починає експерименти з фарбами, які на його полотнах дійсно сяють – місячним світлом, відблиском хвилі, переливами райдуги…
З картиною «Сніг» Куїнджі їде до Європи і отримує за неї бронзову медаль у Великій Британії. Виставляється в Товаристві художників-передвижників.
Викладаючи студентам, щиро дбає про бідних і убогих. Свої картини заповідає Товариству заохочення молодих художників.
Життя Архипа Куїнджі ще раз підтверджує, що своє життя людина вибудовує сама.
Куїнджі

 
< Попередня   Наступна >