shadow_left
Logo
Shadow_R
 
 НОВА ВЕРСІЯ САЙТУ ІППО
 
Календар знаменних і пам’ятних дат – 2012 Надрукувати Надіслати електронною поштою

Image«Час – єдиний капітал пролетаря розумової праці», - стверджував Оноре де Бальзак. «Усі людські вміння, - пояснював він, - постають із суміші часу й терпіння».Тож поєднаймо терпіння й час, щоб увести до плану виховної роботи свята, які  необхідно зі школярами відзначити, та дати, про які їм варто розповісти! «Корисність деяких справ залежить не від їхніх масштабів, а від їхньої своєчасності», - повчав Луцій Сенека. «А одна лише година дитини вміщує більше, ніж десять років дорослого!» - пояснював Артур Шопенгауер.
Класному керівникові: Календар знаменних і пам’ятних дат – 2012

ImageОдного мудреця  запитали, що, на його думку, передовсім дорогоцінне для людини. «Час, - відповів він, - бо за допомогою часу можна набути все. Самого ж часу, хоча б хвилину його, не можна набути ні за які кошти».
Час для нас має два обличчя: минуле і майбутнє, народження і вмирання. Минулого року вже не буде (Апок. 10,6), що б ми не робили. «Нема згадки про перше, та й те, що буде, не буде між тими, які будуть після», - тужив Проповідник (Екл. 1,11); «усе тече», - сумував древній мудрець. Так, все тече, але ніщо безслідно не зникає, одного разу блиснувши в часі.
Джерело
Афоризми про час
Найгіркіша втрата – це втрата часу (Григорій Сковорода).
Час – найдешевше і разом із тим найдорожче, що в нас є, адже лише завдяки йому – часові -  ми одержуємо все  (Ян Райніс).
Лише час дійсно належить нам (Луцій Анней Сенека (молодший).
Час – дорогоцінний подарунок, даний нам, щоб ставати розумнішими, кращими, більш зрілими й досконалими (Томас Манн).
Бережіть час – це тканина, з якої тчеться наше життя, бо наше «сьогодні» – це учорашнє «завтра» (Семюел Річардсон).
Час – гарний лікар, але поганий косметолог (Невідомий автор).
Тривалість хвилини залежить від того, по який бік дверей туалету ви стоїте (Невідомий автор).
На фото. Лада та Числобог – слов’янське божество часу, тотожне грецькому богу Кроносу і римському Сатурну. На думку, рідновірів, він бог літер, чисел, календаря, покровитель плину часу та обрахунків.  Мав два обличчя – одне, подібне до сонця, друге – схоже на місяць, бо сонце відміряло тривалість дня, а місяць – ночі. Проте науковці стверджують, що в слов'янському міфологічному пантеоні такого бога не існує, посилаючись на відсутність згадки про нього у відомих писемних джерелах, а також у фольклорі. Бога нема, а час однаково минає…
В індуїстській міфології за плин часу «відповідальний» Шива («той, що приносить щастя»). Шива не лише лагідний захисник, він грізний бог, який обов’язково з’являється на полі бою та біля поховальних багать. Шива — бог-творець і водночас бог часу, а отже, й руйнування…

 
< Попередня   Наступна >