shadow_left
Logo
Shadow_R
 
 НОВА ВЕРСІЯ САЙТУ ІППО
 
ІППО готується до ювілею М.Гоголя Надрукувати Надіслати електронною поштою

ImageУ березні 2009 року виповнюється 200 років з дня народження Миколи Гоголя, тож ЮНЕСКО має намір оголосити 2009 рік гоголівським. Український уряд затвердив план заходів щодо підготовки та проведення урочистостей. На батьківщині письменика в Полтавській області буде відкрито меморіальный центр, ведуться реставраційні роботи в Полтаві, Диканьці, Великих Сорочинцях. Заплановано реконструкцію Полтавського драматичного театру.
У Києві, Полтаві та Ніжині буде проведено наукові симпозіуми за участі  науковців Росії, Білорусі, країн Європи.
Передбачено завершити створення російсько-украінського телепроекту за мотивами оповідань Гоголя. Напередодні ювілею у Національній опері відбудеться премєра опери «Тарас Бульба». Розроблено туристичний маршрут «Гоголівськими шляхами».
 
ІППО заплановано проведення міської науково-методичної конференції для філологів, освітян і всіх, хто цікавиться творчістю видатного письменника.
      
На фото. План конференції обмірковує методист НМЦ іноземних мов і зарубіжної літератури ТЕТЯНА ТИМОФІЇВНА ПОДОЛИННА
.

ImageНа встановленому на могилі Миколи Гоголя надгробку  викарбувано слова пророка Ієремії: «Гіркими словами моїми посміються». За життя і по смерті письменник був осміяний за релігійні переконання, його твори хибно інтерпретувалися багатьма критиками: його літературний талант було «засатирено», тобто зведено до сатиричного. Відтак Микола Гоголь – не  вїдливий сатирик, який викриває людські вади, його сміх зрідні сміхові Сервантеса, адже обєкт сміху не людські вади, а нікчемність і ницість життя, позбавленого високого смислу. Повага до людської гідності та свободи, утвердження діяльної любові до людей, відданість науці, намагання проникнути в таємниці духовної й фізичної природи окремої людини та цілого суспільства - характерні риси творчості і  способу життя письменника. «Брехня в мистецтві, брехня в науці і брехня в житті були завжди і моїми ворогами, і моїми катами: усюди я їх переслідував і вони мене переслідували», - писав Микола Гоголь.  

Гетьманський рід Миколи  Гоголя.
Гоголь – наше все!

 
< Попередня   Наступна >